KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar/akvareller 15837072
*
nr 1583 7072
Teckningar/akvareller
5 st, 3 st Ellen Jolin+ 1 st Mathilda Jolin+ 1 st Julia Jolin (signerad Carlson), bladets mått: 32x15-62x44 cm
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 19:07:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 15:17:34
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning teckningar vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
*
Teckningar/akvareller
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
nr 1583 7072
Teckningar/akvareller
5 st, 3 st Ellen Jolin+ 1 st Mathilda Jolin+ 1 st Julia Jolin (signerad Carlson), bladets mått: 32x15-62x44 cm
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 15:17:34 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning teckningar vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25